Projektowanie sklepów internetowych

Sklepy internetowe to intratna forma działalności, ciesząca się coraz większą popularnością wśród tradycyjnych konsumentów. Kto dziś nie robi zakupów przez internet?

Bądź nowoczesny i działaj z perspektywą. Nie musisz już pokonywać biurowego toru przeszkód rodem z Dilberta - zleć nam stworzenie sklepu on-line!

Sklep internetowy to wbrew pozorom zaawansowana aplikacja internetowa. Sklep musi być przejrzysty, jego obsługa nie może sprawiać kupującemu żadnych trudności, ładowanie się poszczególnych podstron musi być błyskawiczne. Przy nieustannie rosnącej konkurencji sklep internetowy musi być dopracowany pod każdym względem. Jakość sklepu w dużej mierze świadczy o wiarygodności, bez której e-handel jest niemożliwy.

Ze względu na zróżnicowanie asortymentu wynikających ze specyfiki branży, najistotniejszym elementem jest opracowanie strategii sklepu internetowego. Kładziemy bardzo duży nacisk na ustalenie optymalnego rozwiązania, które maksymalnie uprości proces składania zamówienia. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Ostateczna koncepcja sklepu jest efektem kilku godzinnych dyskusji i przemyślanych decyzji.

Etapy projektowania sklepu internetowego:

 1. Zapoznanie się z działalnością firmy.
 2. Zebranie informacji dotyczących branży firmy.
 3. Opracowanie strategii sklepu.
 4. Analizy specyfiki asortymentu przeznaczonego do e-sprzedaży.
 5. Stworzenie makiety sklepu internetowego.
 6. Wybór optymalnej technologii do prezentacji asortymentu.
 7. Wybór formy składania zamówienia, rozliczania, dostawy.
 8. Zaprojektowanie layoutu oraz szaty graficznej sklepu.
 9. Stworzenie struktury bazy danych produktów.
 10. Stworzenie aplikacji umożliwiającej zarządzanie bazą produktów, klientów, zamówień.
 11. Zaprojektowanie aplikacji umozliwiającej klientom przeszukiwanie asortymentu po kategoriach, subkategoriach, producentach, cechach, opisach i elementach wynikających ze specyfiki wystawionych produktów.
 12. Stworzenie aplikacji która umożliwi klientom założenie konta, złożenie zamówienia, płatności on-line, śledzenie postępów w realizacji zamówienia.
 13. Wykonanie licznych testów mających na celu analizę optymalnego działania aplikacji.
 14. Instalacja i uruchomienie sklepu internetowego na serwerze klienta.

Najważniejsze cechy profesjonalnego sklepu internetowego:

 • wiarygodność - Twój sklep może mieć najefektowniejszą grafikę, najlepsze ceny, wysoką oglądalność, ale bez zapewnienia wiarygodności nic nie sprzedasz;
 • intuicyjność - sklep internetowy musi być prosty w obsłudze. Należy maksymalnie uprościć klientowi odnalezienie grupy produktów, którą jest najbardziej zainteresowany. Kreowanie zamówienia oraz jego złożenie nie może zmuszać klienta do zbytniego myślenia. Zbyt skomplikowane procesy wyszukiwania, rejestracji, składania zamówienia mogą zniechęcić klienta i w rezultacie skłonić do przejścia do sklepu konkurencji;
 • przejrzystość - sklep internetowy to aplikacja, której zadaniem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży. Ale nie można liczyć na to, że klient który odwiedzi Twój sklep internetowy kupi wszystko. Nie zasypuj swojego klienta informacjami o produktach, których nie zamierza kupić. Każda podstrona musi być maksymalnie lekka dla oka i prezentować powinna tylko tą grupę produktów którą klient jest potencjalnie zainteresowany. Asortyment musi być bardzo precyzyjnie usystematyzowany według kategorii, producentów, innych cech. Klient jednym kliknięciem powinien zobaczyć na liście asortyment z grupy, którą jest zainteresowany;
 • administracja - szczególnie ważny element w sklepach, które posiadać będą rozbudowaną bazę produktów. Proces aktualizacji asortymentu musi być maksymalnie zautomatyzowany. Ręczna aktualizacja cennika 10 000 produktów jest stratą czasu. Na etapie projektowania sklepu należy dokładnie przemyśleć strukturę danych i późniejszą ich aktualizację.

© 2008-2019 SilesiaSoft
tel: 503 697 882, e-mail: biuro@silesiasoft.com